Szalunki ścienne

SYSTEMY SZALUNKÓW » Szalunki ścienne

Z przyjemnością informujemy że firma ELBUD w swojej ofercie posiada szalunki RASTO/MIDI Box produkcji Altrad Mostostal na które składają się:

  • system lekki MIDI BOX 3S
  • system ciężki MIDI BOX
  • system formowania słupów o przekroju kwadratowym i prostokątnym
  • szalunek szybu windowego

Szalunek średniopłytowy RASTO

System RASTO/MIDI BOX spełnia wszelkie warunki zapewniające doskonałą i niezwykle ekonomiczną realizację mniejszych i średnich obiektów - przede wszystkim w budownictwie mieszkaniowym. Wszystkie płyty w tym systemie są tak lekkie i łatwe w obsłudze, że mogą być wygodnie przenoszone i montowane przez dwie osoby. 

Dlatego system RASTO/MIDI BOX może być stosowany szybko, elastycznie i precyzyjnie przy doskonałych efektach - niezależnie o jaki projekt chodzi. 

Doskonałość kształtu

Wszystkie komponenty mają wyposażenie optymalnie dostosowane do trudnej codzienności, z jaką mamy do czynienia na placu budowy.

Cechy systemu:

System przestrzenny wielokrotnego użytkowania Ramy o grubości 12 cm oraz mocne profile i wzmocnienia narożne zapewniają wytrzymałość , system przeznaczony do średnich i dużych obciążeń w zależności od przyjętego wariantu płyt wytrzymuje ciśnienie świeżego betonu w przedziale 60 do 80 kN/m², produkt najwyższej klasy wykonany z odpowiednio wysokiej jakości materiałów – stal cynkowana ogniowo; poszycie wykonane z wielowarstwowej sklejki pokrytej obustronnie filmem fenolowym odpowiedniej gęstości, gładkość powierzchni betonu, która po rozszafowaniu nie wymaga tynkowania, a jedynie zastosowania tynków pocienionych lub szpachlowania. Płyty są łączone zamkiem RASTO, który zapewnia szczelne i stabilne łączenie przy jednoczesnym równym ustawieniu płyt. 

Z całym osprzętem

Funkcjonalność systemu szalunkowego zależy również od akcesoriów: system RASTO również pod tym względem ma wszystko, co jest potrzebne do ułatwienia i racjonalizacji montażu i demontażu na budowie. A więc np. zamki nastawne R - kombi stosowane do wyrównywania długości do 15 cm, ściągi i nakrętki centrujące, zamki narożne czy wsporniki pomostów roboczych. System ten cechuje się łatwość i prostota montażu, nie wymaga specjalistycznej wiedzy. 

Systemy szalunkowe ścienne oferowane przez nas to:

RASTO
PERI
FRAMI
SL2000
TOP2000
AL-ALUMINIUM
PCV
STALFORM

W ich skład wchodzą:

tarcze szalunkowe
podpory regulowane skośne
narożniki zewnętrzne jak i wewnętrzne
osprzęt: zamki, ściągi i nakrętki